خانه / شرکت طراحی سایت / مدت زمان یادگیری زبان روبی

مدت زمان یادگیری زبان روبی

سعی کردیم در این مدت ابتدا یک زبان برنامه نویسی رو کامل معرفی کنیم بعد در مورد مدت زمان یادگیری آن صحبت کنیم. در مقاله روبی چیست به صورت کامل در مورد زبان برنامه نویسی روبی صحبت کردیم و در این مقاله مدت زمان یادگیری زبان روبی رو مورد بررسی قرار میدهیم.

مدت زمان یادگیری زبان روبی

دوستان در مقاله مدت زمان یادگیری برنامه نویسی چند مورد را بررسی کردیم که تاثیر بسزایی در مدت زمان لازم برای یادگیری برنامه نویسی دارند. این چند مورد را دوباره در این مقاله به صورت کلی ذکر میکنیم.

  • زبان برنامه نویسی 
  • زمان روزانه برای برنامه نویسی
  • تمرین و تکرار 
  • الگوریتم و فلوچارت 
  • ضریب هوش
  • زبان انگلیسی 
  • ریاضیات 
  • سن 
  • اراده و حوصله‌

روبی چیست

روبی یک زبان برنامه نویسی پویا، شی گرا و انعطاف پذیر است. زبان برنامه نویسی روبی شی گرایی اسمال تاک و ویژگی نگارشی پرل رو با هم در خود دارد. روبی توسط یک برنامه نویس ژاپنی به نام یوکیهیرو ماتسوموتو احتراع شده و ویژگی های گوناگون زبان های پرل، آیفل، لیسپ و اسمال تاک الهام بخش یوکیهیرو ماتسوموتو در ساخت روبی بودند. پیشنهاد میکنم مقاله روبی چیست را جهت آشنایی بیشتر با زبان برنامه نویسی روبی مطالعه کنید.

نکته ۱ : زبان پرل از برنامه نویسی شی گرایی، تابعی و بازتابی رو پشتیبانی می کند.

مدت زمان یادگیری روبی

مدت زمان یادگیری زبان روبی

بعد از اینکه گفتم روبی چیست و توضیحاتی ارائه دادیم حال به سراغ بررسی مدت زمان یادگیری زبان روبی آمده ایم و مثل بقیه مقالات باز مدت زمان یادگیری این زبان رو از سه سطح مورد بررسی قرار میدهیم.

یادگیری مقدماتی زبان برنامه نویسی روبی:

برای اینکه با زبان برنامه نویسی روبی آشنا شوید و اصول اولیه این زبان رو یاد بگیرید و بتوانید برنامه کوچیک رو با این زبان بنویسید باید حداقل ۱۵ تا ۲۰ ساعت برای یادگیری و آموزش برنامه نویسی روبی وقت بذارید و حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ ساعت هم برای تمرین کنار بذارید. تمرین یه مقدار بیشتر باشد خیلی بهتر می شود.

یادگیری مقدماتی زبان برنامه نویسی روبی:

اگر خواستید پروژه های بزرگتر رو بنویسید و تا حدودی قوی تر کار کنید باید حداقل ۹۰ تا ۱۲۰ ساعت برای یادگیری برنامه نویسی روبی وقت صرف کنید و حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت برای تمرین وقت بذارید. حتما تمرین کردن رو جدی بگیرید.

یادگیری مقدماتی زبان برنامه نویسی روبی:

بعضی دوست دارند به صورت حرفه ای کار کنند و پروژه های عظیم رو با این زبان کدنویسی کنند. این افراد حداقل باید ۲۰۰ ساعت برای یادگیری و آموزش برنامه نویسی روبی وقت بذارند و حدود ۱۵۰۰ ساعت هم باید وقت برای تمرین در نظر بگیرند.

نکته: این آمار که ارائه دادیم یک آمار تقریبی برای یادگیری روبی است و برای هر کس با شرایطش فرق میکند. پیشنهاد میکنم مقاله مدت زمان یادگیری برنامه نویسی رو حتما مطالعه کنید.


منبع: آموزش برنامه نویسی

Check Also

چک لیست کامل سئوی وردپرس در سال ۱۳۹۷

سئو یا SEO را بارها برایتان تعریف کردیم و مقالاتی نوشتیم که شما را در ...