خانه / افزونه وردپرس / ۱۶ افزونه برای بهبود بخش دیدگاه های وردپرس

۱۶ افزونه برای بهبود بخش دیدگاه های وردپرس

بخش دیدگاه های وردپرس با اینکه درحالت پیشفرض به درستی کار خود را انجام می دهد، اما برای برقراری تعامل با مخاطبان سایت به اندازه کافی کاربرد ندارد. به همین جهت شما می توانید با افزونه هایی که در ادامه معرفی می کنیم، بخش دیدگاه های سایت خود را بهتر از پیش کنید.

DISQUS COMMENT SYSTEM

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

دیسکاس (Disqus) افزونه ای بسیار محبوب برای بخش دیدگاه ها می باشد که به طور کامل سیستم دیدگاه های وردپرس را به سیستم ایجاد شده توسط خود دیسکاس تغییر می دهد. به عبارتی با نصب و فعال سازی این افزونه سیستم ارسال نظرات به طور کامل یه پلتفرم دیسکاس برون سپاری می شود.
در این حالت دیدگاه ها بر روی پلتفرم دیسکاس نگه داری خواهند شد و تنها در سایت شما نمایش داده خواهند شد. در صورتی که سایت شما تعامل زیادی با افراد دارد و تعداد دیدگاه ها بسیار زیاد است، این افزونه می تواند از باری که به سرور وارد می شود بکاهد.

JETPACK BY AUTOMATTIC

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

جت پک (JETPACK) با اینکه تنها برای دیدگاه ها ساخته نشده است اما در کنار مدل های دیگر خود برای بخش دیدگاه نیز امکانات خوبی را تعبیه کرده است. به همین دلیل به یاد داشته باشید که در صورت استفاده از این افزونه دیگر امکانات آن نیز فعال خواهند شد، که البته از پنل مدیریت خود افزونه می توانید آنها را مدیریت کنید.
از ویژگی هایی که جت پک به بخش دیدگاه ها اضافه می کند می توان به تغییر بخش دیدگاه های وردپرس به شکل شبکه های اجتماعی و همچنین سیستم اعلان اشاره کرد.

FACEBOOK COMMENTS

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

این افزونه بخش دیدگاه های سایت وردپرسی را به شکل فیس بوک در می آورد که در آن تصویر پروفایل افراد در کنار دیدگاه نشان داده می شود. این افزونه همچنین کارهای تایید هویت را انجام داده و از تعداد اسپم های ارسالی می کاهد.

POSTMATIC

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

این افزونه ویژگی هایی را به بخش دیدگاه ها اضافه می کند که افراد را برای ارسال دیدگاه تشویق می کند. از ویژگی های این افزونه می توان به قابلیت عضویت کاربران برای دیدگاه های یک صفحه با ایمیل اشاره کرد. در این حالت آنها می توانند حتی دیدگاه خود را از طریق ایمیل ارسال کنند تا در سایت شما ثبت شود.
همچنین با عضویت در بخش دیدگاه های هرمحتوایی با ثبت دیدگاه جدید در آن صفحه از طریق ایمیل به کاربر عضو شده در خبرنامه دیدگاه ها نیز اطلاع رسانی خواهد شد. طبق گفته ادعای نویسنده افزونه ارسال و پرداش ایمیل ها در کمتر از ۶ ثانیه انجام می گیرد.

WPDISCUZ

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

wpDiscuz را می توان نمونه ای از افزونه Disqus دانست با این تفاوت که در این افزونه تمامی دیدگاه ها بر روی هاست خود سایت نگه داری می شوند که به شما امکان مدیریت کامل تری می دهد.
از امکانات wpDiscuz می توان به قابلیت ورود با اکانت شبکه های اجتماعی، ارسال دیدگاه به صورت Ajax، ویرایش دیدگاه در همان صفحه، پاسخ به دیدگاه ها ثبت شده، امتیاز دادن به دیدگاه و اشتراک گذاری آنها در شبکه های اجتماعی و… اشاره کرد.
البته این افزونه برخی از امکانات خود را مانند کد کپچا، آپلود فایل را به صورت پولی ارائه می کند که برای استفاده از آنها باید هزینه هریک را پرداخت نمایید. با این حال خود افزونه و امکانات اصلی آن به صورت رایگان بوده و می توانید آن را از مخزن افزونه های وردپرس دریافت کنید.

YOAST COMMENT HACKS

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

به احتمال زیاد درباره افزونه سئو Yoast شنیده اید. این تیم افزونه دیگری را بخش دیدگاه ها به نام Yoast Comment Hacks را ارائه کرده اند. این افزونه چندین امکان کوچک را به سیستم دیدگاه های وردپرس اضافه می کند.
از امکانات اصلی این افزونه می توان به انتقال کاربران به صفحه تشکر در صورت ثبت دیدگاه اول، عضویت در دیدگاه ها از طریق ایمیل اشاره کرد.

COMMENTLUV

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

اساس کار این افزونه بدین صورت می باشد که در انتهای دیدگاه ارسالی فرد به صورت اتوماتیک به آخرین پست ارسال شده آن شخص لینک می دهد. به عبارتی اگر شخصی آدرس سایت خود را وارد کرده باشد این افزونه آخرین پست موجود در آن آدرس را در بخش دیدگاه آن شخص نمایش خواهد داد.
با اینکه این قابلیت موجب می شود افراد برای ارسال دیدگاه تشویق شوند، اما مراقب باشید که سایتتان به خاطر لینک های بیش از حد اعتبار خود را از دست ندهد. بهتر است از این افزونه بر روی سایتی استفاده کنید که دیدگاه های آن را به طور کامل خودتان مدیریت می کنید.

WP AJAX EDIT COMMENTS

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

به صورت پیشفرض در وردپرس پس از ارسال دیدگاه افراد دیگر نمی توانند آن را تغییر دهند. افزونه WP AJAX EDIT COMMENTS این امکان را فراهم می سازد تا افراد در یک بازه زمانی بتوانند دیدگاه خود را در صورت لزوم ویرایش کنند.

COMMENT IMAGES

حتما می دانید که وردپرس امکان آپلود هیچ فایلی را در بخش دیدگاه ها در نظر نگرفته است. به همین دلیل اگر احساس می کنید که لازم است افراد فایل تصویری در دیدگاه های خود ارسال کنند می توانید با استفاده از این افزونه قابلیتی را فراهم کنید تا افراد بتوانند فایل های تصویری با فرمت JPG, PNG, GIF, JPEG را آپلود و ارسال کنند.

COMMENT POPULARITY

همانطور که از نام افزونه مشخص است، با استفاده از این افزونه دیدگاه هایی که بیشترین امتیاز مثبت را گرفته اند در ابتدا نمایش داده خواهند شد. با استفاده از این افزونه می توانید افراد را تشویق کنید تا دیدگاه های خود را مفیدتر ارسال کنند.

AKISMET

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

اکیسمت (Akismet) افزونه ای که به صورت پیشفرض بر روی وردپرس قرار دارد و کار اصلی آن مقابله با دیدگاه های اسپم می باشد. هیچ مدیر سایتی دوست ندارد که بخش دیدگاه های آن توسط ربات ها اشغال شده باشد، پس این افزونه را فعال کنید تا جلوی ۸۰% هرزنامه ها را بگیرید.

DX UNANSWERED COMMENTS

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

دیدگاه ها جایی برای تعامل و ارتباط با کاربران سایت است. در صورتی که به دلایل مختلف همچون حجم بالای دیدگاه ها نتوانسته باشید به تمامی دیدگاه ها پاسخ دهید با استفاده از این افزونه می توانید آنها را شناسایی کنید. به خاطر داشته باشید که اگر کاربران سایت سوالی پرسیده باشند و شما پاسخ ندهید آنها دیگر از سایت شما استفاده نخواهند کرد. بنابراین توصیه می شود از این افزونه در سایت خود استفاده کرده و مطمئن شوید که هیچ شخصی را از دست نمی دهید.

MODERATOR ROLE

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

همانگونه که از نام افزونه مشخص است، با استفاده از این افزونه می توان سطح دسترسی برای مدیریت افزونه ها ایجاد کرد. به عبارتی در این حالت کاربر مورد نظر تنها به بخش دیدگاه ها دسترسی خواهد داشت و خیالتان از لحاظ امنیتی آسوده خواهد بود.

TAKO MOVABLE COMMENTS

با این افزونه می توان دیدگاه های موجود در یک نوشته را به نوشته ای دیگر یا برگه ای منتقل کرد. شاید خیلی ها به چنین امکانی نیاز نداشته باشند، اما برای افرادی که دنبال چنین گزینه ای هستند، این افزونه بهترین راه حل خواهد بود.

COMMENT APPROVED

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

این افزونه به هنگام تایید دیدگاه به شخص ارسال کننده دیدگاه ایمیلی ارسال می کند تا اطلاع دهد دیدگاه وی در سایت تایید شده است. این کار موجب بازگشت دوباره افراد به سایت خواهد شد.

WORDPRESS SEO COMMENTS

افزونه نظرات وردپرس

افزونه نظرات وردپرس

این افزونه برای سئو سایت می باشد. به عبارتی همانطور که می دانید در صورتی که تعداد دیدگاه های ارسالی در نوشته ای بیشتر از تعداد مشخص شده باشد، صفحه بندی خواهد شد. این صفحه بندی موجب ایجاد محتوای تکراری خواهد شد که برای سئو سایت مناسب نمی باشد. این افزونه جلوی ایندکس شدن این صفحات تکراری را گرفته و از بروز مشکل محتوای تکراری در سایت جلوگیری می کند.

نوشته ۱۶ افزونه برای بهبود بخش دیدگاه های وردپرس اولین بار در وردپرس پنج پدیدار شد.


Source: وردپرس پنج

Check Also

۵ ابزار آنلاین برای بررسی سرعت و عملکرد سایت وردپرسی

تا حالا پیش آمده است که منتظر بنشینید تا یک سایت کند بارگزاری شود؟ سرعت ...