خانه / ابزار pingdom / ۵ ابزار آنلاین برای بررسی سرعت و عملکرد سایت وردپرسی

۵ ابزار آنلاین برای بررسی سرعت و عملکرد سایت وردپرسی

تا حالا پیش آمده است که منتظر بنشینید تا یک سایت کند بارگزاری شود؟ سرعت پایین سایت باعث می شود تا افراد از دکمه بازگشت استفاده و از سایت خارج شوند. در این حالت آن سایت بازدیدکنندگان ، مشتریان و اعضای خود را از دست خواهد داد.
سایت هایی که سرعت بارگزاری سریع دارند، از تعاملات بیشتری با کاربران خود برخوردار بوده و همچنین رتبه بهتری نیز در نتایج موتورهای جستجو کسب می کنند. اگر می خواهید که شما هم سایت خود را سریع کنید، در این مطلب ۵ ابزار را برایتان معرفی کرده ایم که می توانید با استفاده از آنها در افزایش سرعت و عملکرد سایت وردپرسی خود استفاده کنید، پس می توانید برخی از تغییرات حیاتی را همین امروز انجام دهید.

چرا سرعت بارگزاری سایت شما کند است؟

پایین بودن سرعت از حد نرمال آن می تواند به دلایل مختلفی باشد، اما مواردی هستند که اغلب در اکثر سایت ها دیده می شوند. این مشکل در سایت های وردپرسی اکثر مواقع می تواند به دلیل استفاده از زیاد افزونه ها، پوسته ای با کدنویسی ضعیف، تصاویر بزرگ و البته ضعف هاستینگ باشد. در ادامه به شما نشان خواهیم داد که چگونه این مشکلات را حل کنید، اما قبل از آن باید بدانید که سرعت سایت در وضعیتی قرار دارد.

Google PageSpeed Insights

سرویس PageSpeed Insights از ابزارهای ارائه شده توسط خود گوگل می باشد که این امکان بررسی عملکرد سایت در دستگاه های مختلف را نشان می دهد. به عبارتی این ابزار کاربردی می تواند وضعیت نمایش سایت در کامپیوترهای شخصی و گوشی های هوشمند را به صورت جداگانه نشان دهد که از آن می توانید برای بهیه سازی سایت برای دستگاه های مختلف با صفحه نمایش های متفاوت استفاده کنید.

Pingdom

pingdom تست وردپرس

pingdom تست وردپرس

Pingdom یک ابزار رایگان و بسیار کاربردی برای بررسی سرعت سایت است که اطلاعاتی از قبیل مدت زمان لود، حجم صفحه و دیگر اطلاعات مرتبط را نشان می دهد. البته این ابزار نتایج بدست آمده از بررسی را ذخیره کرده و می توانید با استفاده از آن، تغییرات خود را در گذر زمان بررسی کنید تا از کارساز بودن تغییرات مطلع شوید.

GTmetrix

تست gtmetrix

تست gtmetrix

سایت GTmetrix از دیگر ابزارهای بررسی کننده سرعت سایت که از محبوبیت بالایی برخوردار است. این سایت گزارش های مربوط به سرعت سایت در نگه داری می کند تا بتوانید با نگاه کردن به تاریخچه از روند تغییرات صورت گرفته در سایت خود مطلع شوید. همچنین این ابزار مواردی را که باعث کاهش سرعت سایت شده اند را نشان می دهد که می توانید با شناسایی آنها و رفع اشکالات سرعت سایت وردپرسی خود را افزایش دهید.

WebPagetest

WebPagetest ابزاری دیگر جهت بررسی سرعت سایت است که تنظیمات سفارشی زیادی را پشتیبانی می کند. از جمله این موارد می توان به انتخاب سرور بررسی کننده، نوع مرورگر و سایر موارد اشاره کرد که برای بررسی های دقیق‌تر این سایت را به یک ابزار کاربردی تبدیل می کند.
این سایت همچنین فایل ویدیویی از نحوه بارگزاری سایت ارائه می کند که می توان با استفاده از متوجه شد کدام موارد در سایت موجب کاهش سرعت شده اند.

افزونه مرورگر YSlow

برخلاف ابرازهای قبلی که به صورت سایت بودند، YSlow به عنوان یک افزونه بر روی مرورگر نصب می شود. با اینکه این ابزار سرعت سایت را نشان نمی دهد، اما حدود ۲۰ فاکتور را لیست می کند در عملکرد سایت نقش دارند. با از استفاده از این ابزار می توانید سایت های رقبا را بررسی کنید تا ببینید سایت شما در کدام موارد ضعف دارد تا آنها را رفع کنید.

نوشته ۵ ابزار آنلاین برای بررسی سرعت و عملکرد سایت وردپرسی اولین بار در وردپرس پنج پدیدار شد.


Source: وردپرس پنج

Check Also

نحوه خارج کردن سایت وردپرسی از لیست سیاه گوگل

قرار گرفتن در لیست سیاه گوگل، یکی از بدترین خبرهایی ست که هر مدیر وب ...